BLOG

Priečky FireBo odolajú požiaru

Zaistenie bezpečnosti v komerčných priestoroch a ochrany pred požiarom sú dnes pre kancelárske a verejné priestory nutnosťou. Požiarne priečky MILT FireBo vás ochránia pred ohňom a zabránia vniknutiu dymu do uzavretých priestorov v prípade požiaru.

Predstavujeme vám interiérové požiarne priečky FireBo, ktoré spĺňajú všetky výhody štandardných prestaviteľných priečok MILT. Zachovávajú nepriezvučnosť, umožňujú vizuálnu komunikáciu medzi zamestnancami a zodpovedajú aktuálnym požiadavkám na dizajnové spracovanie.

Protipožiarne priečky FireBo sú pritom požiarne odolné, dymotesné a certifikované podľa európskych noriem. Spĺňajú všetky zákonné požiadavky na uvádzanie požiarnych uzáverov na trhu v Českej a Slovenskej republike.
 

Protipožiarne priečky FireBo 75, 60 a 90

Najpoužívanejším typom požiarnej priečky je FireBo 75. Táto priečka s hrúbkou 75 mm a s nepriezvučnosťou 41 dB má protipožiarnu odolnosť EI30 alebo EI60. Znamená to, že odolá požiaru 30 až 60 minút. Priečku je pritom možné doplniť protipožiarnymi dverami s dvernými zatváračmi, elektromechanickým zámkom a panikovým kovaním.

Dizajnové riešenie požiarnej steny FireBo umožňuje bezrámové presklené prevedenie bez hliníkových vertikálnych stĺpikov medzi sklami. Ekonomické požiadavky objednávateľa zase napĺňajú presklené hliníkové protipožiarne steny – priečky v rámovom prevedení s hliníkovými profilmi medzi protipožiarnymi sklami.

Ďalšími typmi požiarnych priečok je FireBo 60 s hrúbkou profilu 62 mm a FireBo 90 s 89 mm profilom. V prípade protipožiarnej priečky FireBo 90 dosahuje požiarna odolnosť až na 120 minút. Obe riešenia sú však iba v rámovom prevedení s hliníkovými profilmi medzi sklami.
 
Protipožiarne priečky FireBo vyrábame vo vlastnej výrobnej hale MILT v Českej republike. Protipožiarne dvere a steny dodávame v hliníkovom i oceľovom prevedení v akejkoľvek farbe zo vzorkovníkov RAL a elox. Protipožiarne steny FireBo je tiež možné polepiť grafickým motívom podľa priania zákazníka.
 
Kontaktujte nás, radi navrhneme vhodné riešenie požiarnych priečok a dverí i pre váš interiér.
 
 

späť na všetky aktuality
© 2017 MILT s.r.o.
GDPR | Firemní web PUXdesign
Atelier TUČ 2017