„VĎAKA TVRDÉMU REŠTARTU BUDEME SILNEJŠÍ AKO HOCIKEDY PREDTÝM“,

hovorí Jan Lepier, riaditeľ spoločnosti Milt. V roku 2020 zostal po zásadných organizačných zmenách na vedenie firmy sám. V tom istom roku zasiahla Milt, rovnako ako mnoho ďalších spoločností, koronavírusová kríza.

V roku 2021 čelila spoločnosť masívnemu kybernetickému útoku. Navzdory tomu všetkému Jan Lepier svoju dlhoročnú snahu ani skúsenosti nezahodil a spoločne so svojím tímom pokračuje ďalej. A stále sa im darí udržať sa medzi špičkou v oblasti výroby sklenených priečok. Tomu sa povie tvrdý reštart!

Hovoríte, že sa konkurencie nebojíte. Prečo ste podľa vás lepší ako ostatní?

Snažíme sa robiť svoju prácu inak. Lepšie. Vďaka nášmu tímu, ktorému som nesmierne vďačný za usilovnú prácu, dokážeme zdokonaliť aj tie najmenšie detaily a zachovať tradíciu vývoja a výroby Miltu. To je pre nás veľmi dôležité. Sme schopní skĺbiť najnáročnejšie požiadavky architektov na dizajn a klientov na funkčnosť. Všetko potrebné vyrobíme a napokon aj namontujeme. A takisto sa snažíme byť vždy o krok vpredu pred konkurenciou a vyvíjať stále novšie a dokonalejšie produkty. 

Jednou z vašich najčerstvejších noviniek je priečkový systém MiltDesign 2.0. V čom sa líši od ostatných priečkových systémov? 

MiltDesign 2.0 je zdokonalená verzia nášho pôvodného priečkového systému MiltDesign. Za jeho najväčšiu výhodu považujeme maximálne čisté napojenie zárubne na sklenenú výplň. Jednoliaty dizajn presklených stien pôsobí luxusne, štýlovo a celý interiér je tak ešte vzdušnejší a modernejší. Prioritou pre nás je vymyslieť vždy také riešenie, ktoré bude nielen funkčné, ale i esteticky dokonalé a jednoduché ako skladačka. 

Čím ďalej populárnejšie sú v interiérovom dizajne aj prírodné materiály. Držíte sa tohto trendu aj vy? 

Držíme. Samotné sklenené priečky pôsobia veľmi elegantne, to dozaista. Keď však sklo doplníte prírodným materiálom, celý priestor získa úplne iný nádych. Ožije. Medzi zákazníkmi sú teraz hodne obľúbené naše machové alebo zelené steny GreenBo, ktoré popri úchvatnom dizajne navyše pomáhajú aj redukovať hladinu zvuku a čistiť vzduch v priestore. Vyžadujú pritom minimálnu starostlivosť. A potom je tu samozrejme drevo a náš systém drevo-sklo interiérových priečok MiltWood, ktoré každý priestor preteplia a dodajú mu punc elegancie a luxusu. Tento systém vyrábame v našej hale v Popůvkach neďaleko Brna. 

Minulý rok sa pre vás niesol v znamení zásadných zmien. Ako veľmi tieto zmeny ovplyvnili Milt a jeho vízie do budúcnosti? 

Rok 2020 pre nás znamenal tvrdý reštart. Veľa vecí sa v  Milte zmenilo, veľa vecí som si vďaka tomu uvedomil a veľa vecí som sa takisto rozhodol začať robiť inak. Digitalizujeme všetky firemné procesy, stanovili sme si jasné priority a začali budovať nové a pevnejšie základy našej spoločnosti. Život ma naučil prijímať výzvy a nájsť si na každej nepríjemnej skúsenosti aj dačo dobré. Verím, že všetko, čo nás v minulých rokoch stretlo a stretáva aj teraz, nás napokon svojím spôsobom posilní. Snažíme sa ustavične posúvať ďalej, vyvíjať a zdokonaľovať. Náš cieľ do budúcnosti je jasný. Spoločne vyrábať, realizovať a vyvíjať naďalej naše produkty a byť pritom úspešní. Tak na konkurenčnom trhu, ako aj v rámci našej spoločnosti. To chceme.

Napíšte nám!

Vytvoríme spolu nadčasový dizajn s mimoriadnym komfortom.

poďme spolu
tvoriť dizajn